מהי קוברה היא למעשה שושלת מלכותית של 4 מינים

מהי קוברה? היא למעשה שושלת מלכותית של 4 מינים

מהי קוברה? היא למעשה שושלת מלכותית של 4 מינים

נחש הקוברה המרשים, הניתן לזיהוי מיידי באמצעות מכסה המנוע המתרחב שלו, הוא הנחש הארסי הגדול בעולם ויכול להגיע לאורך של כמעט 13 רגל (4 מטרים).

היא שוכנת בממלכה נכבדת על פני האזורים הטרופיים של אסיה, המשתרעת מאינדונזיה להודו. עם זאת, מחקר חדש מגלה כי התחום העצום של הקוברה אינו נשלט על ידי מין אחד בלבד; במקום זאת, ישנם ארבעה מינים שונים של קוברה מלך.

ארבעת המינים המוצעים (שעדיין לא קיבלו את שמם הרשמי) הם שושלת הגאט המערבית בדרום מערב הודו; השושלת ההודו-סינית באינדונזיה ובמערב סין; שושלת הודו-מלזיה המשתרעת על פני הודו ומלזיה; ושושלת האי לוזון, שנמצאה בפיליפינים.

"קיומם של מינים מרובים של קוברה מפתיע מכיוון שהם נראים דומים, חולקים בתי גידול דומים, מציגים התנהגות דומה", אמר קרטיק שנקר, מחבר שותף למחקר החדש ואקולוג אבולוציוני במכון ההודי למדע בבנגלור.

טלגרף הודו. למרות הדמיון ביניהם, לקוברה שנמצאו בטווח הגיאוגרפי העצום הזה יש כמה הבדלים פיזיים. לדוגמה, לקוברות בוגרות בתאילנד יש בערך 70 סימני טבעות בהירים ולבנים על גופם, בעוד לקוברה בפיליפינים יש רק כמה טבעות עמומות.

מהי קוברה היא למעשה שושלת מלכותית

הנחשים מפגינים הבדלים אזוריים גם בהתנהגותם. קוברה הוא זן הנחש היחיד שאוסף חומר ובונה קנים לביצים שלו, אך הביצים בקן זה עשויות להיות מטופלות בצורה שונה בהתאם לאזור. באזורים מסוימים, האם מחליקה לאחר הטלת הביצים, בעוד שבמקומות אחרים היא עשויה לדגור עליהן באותו אופן שציפור.

אזרחים אמריקאים מביאים פצצה שלא התפוצצה

אזרחים אמריקאים מביאים פצצה שלא התפוצצה

אזרחים אמריקאים מביאים פצצה שלא התפוצצה לשדה התעופה דובר שדה התעופה בן גוריון בתל אביב נמסר: כי המשפחה הורשה לעלות לטיסה לאחר חקירה של צוות …

קראו עוד
בני משפחה של חולי קורונה בטיפול נמרץ עשויים להופיע עם מצב שונה

בני משפחה של חולי קורונה בטיפול נמרץ עשויים להופיע עם מצב שונה

בני משפחה של חולי קורונה בטיפול נמרץ עשויים להופיע עם מצב שונה זה יום שקט במחנה הבסיס כשלפתע האויב יוצא להתקפה. הדמות הראשית מתאמצת להגיב …

קראו עוד
דינגו מסוג זאב הם חלק כלב בית

דינגו מסוג זאב הם חלק כלב בית, חלק זאב

דינגו מסוג זאב הם חלק כלב בית, חלק זאב מדענים מתווכחים באופן קבוע על עמדתו של הדינגו על עץ המשפחה הכלבי. דינגו הם הטורף היבשתי …

קראו עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *