רקטה נורתה מעזה לישראל בגלל האירועים בהר הבית

עזה: רקטה נורתה מעזה לישראל בגלל האירועים בהר הבית

מוסלמים בהר הבית התעמתו עם כוחות הביטחון הישראליים בתחילת יום חמישי סביב הכניסה למסגד אל-אקצא בעיר העתיקה בירושלים, ישראל הגיבה לרקטות שנורו מעזה בתקיפות אוויריות, כאשר המתיחות החמורה ביותר מזה חודשים המשיכה להתרחש.

סרטונים הראו עשרות שוטרים ישראלים במתחם מחוץ למסגד מיד לאחר הזריחה ביום חמישי, כאשר ערבים ישראלים שיגרו לעברם זיקוקים מתוך הבניין. סרטונים אחרים הראו שוטרים יורים רימוני הלם.
מאוחר יותר, בסביבות השעה 7:30 בבוקר, נכנסה למתחם קבוצת מבקרים יהודים, רבים מהם בלבוש דתי, מוגנים על ידי כוחות הביטחון הישראליים.

הר הבית קדוש למוסלמים וגם ליהודים ומהווה נקודת רתיחה במשך עשרות שנים. יהודים קוראים לו הר הבית ומכבדים אותו כמקום בו עמדו בית המקדש הראשון והשני. המוסלמים מתייחסים אליו כאל חראם אל שריף ומאמינים שזה המקום ממנו עלה הנביא מוחמד לשמים.

עזה רקטה נורתה מעזה לישראל בגלל האירועים
 

רוב האנשים בישראל מאמינים שהמוסלמים לא מכבדים את המקום הקדוש, מבצעים עימותים עם כוחות הביטחון במקום קדוש.  השבוע פורסם סרטון שבו ערבי מוסלמי מבוגר צועק על הצעירים שהם מחללים את המקום הקדום שהם זורקים אבנים מתוך המסגד אל אקצא.

 

מהי קוברה היא למעשה שושלת מלכותית של 4 מינים

מהי קוברה? היא למעשה שושלת מלכותית של 4 מינים

מהי קוברה? היא למעשה שושלת מלכותית של 4 מינים נחש הקוברה המרשים, הניתן לזיהוי מיידי באמצעות מכסה המנוע המתרחב שלו, הוא הנחש הארסי הגדול בעולם …

קראו עוד
אזרחים אמריקאים מביאים פצצה שלא התפוצצה

אזרחים אמריקאים מביאים פצצה שלא התפוצצה

אזרחים אמריקאים מביאים פצצה שלא התפוצצה לשדה התעופה דובר שדה התעופה בן גוריון בתל אביב נמסר: כי המשפחה הורשה לעלות לטיסה לאחר חקירה של צוות …

קראו עוד
בני משפחה של חולי קורונה בטיפול נמרץ עשויים להופיע עם מצב שונה

בני משפחה של חולי קורונה בטיפול נמרץ עשויים להופיע עם מצב שונה

בני משפחה של חולי קורונה בטיפול נמרץ עשויים להופיע עם מצב שונה זה יום שקט במחנה הבסיס כשלפתע האויב יוצא להתקפה. הדמות הראשית מתאמצת להגיב …

קראו עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *